1) İhracat Kavramı ve Süreci1) İhracat Kavramı ve Süreci

Rating 3.8 out of 5 (14 ratings in Udemy)


What you'll learn
  • Uygulamaya yönelik ihracat kavramı ve süreci

Description

Bu ders alacak olan kursiyerler ve ihracat yapmak isteyen işletmeler ihracat kavramını ve sürecini uygulamaya yönelik olarak öğreneceklerdir. Söz konusu ihracat süreci 11 temel adımdan meydana gelmektedir. Bu kursumuz seri olarak vereceğimiz derslerin ilk bölümüdür


Bir ülkenin gerçek zenginliği nedir diye sorulursa, herhalde çoğunlukla o ülkenin sahip olduğu altın ve döviz varlıklarının söz konusu ülkenin zenginliğinin göstergesi olduğu ifade edilir. Halbuki gerçek böyle değildir. Bir ülkenin gerçek zenginliği sahip olduğu üretim gücüyle ilişkilidir. Diğer bir ifadeyle ülkenin merkez bankasının sahip olduğu döviz ve altın tutarı, o ülkenin üretim gücünün bir sonucudur. Bu noktada bir ülkenin üretim gücünün nasıl geliştirileceği sorusu akıllara gelebilir. Hiç şüphesiz bu sorunun cevabı girişimcilerdir. Özellikle uluslararası pazarlara odaklı nitelikli girişimciler, ilgili ülkenin üretim gücünün artırılmasında hayati rol oynarlar. O halde temel misyonumuz; Türk Girişimcilerini uluslararası pazarlama ile ihracat odaklı davranış ve yaklaşımlara yönlendirerek, ülkenin refahına katkı sağlamaktır. Bu bağlamda ULUSLARARASI TİCARETTE UYGULAMAYA YÖNELİK PRATİK BİLGİLER SERİSİ olarak çeşitli dersleri kıymetli Türk Girişimcilerinin hizmetine sunmaktan gurur duymaktayız. Aziz Türk Milletine ve Devletine katkı sağlamak en büyük arzumuzdur.


Duration 1 Hours 58 Minutes
Paid

Self paced

Beginner Level

Turkish

63

Rating 3.8 out of 5 (14 ratings in Udemy)

Go to the Course
We have partnered with providers to bring you collection of courses, When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission from provider.